Tworzenie treści do internetu jest z roku na rok coraz bardziej popularne. Obecnie, by założyć bloga, wystarczy kilka minut  dzięki temu praktycznie każdy może to zrobić. Na samym WordPressie, tylko w zeszłym miesiącu opublikowano łącznie ponad 74 miliony[1] postów! Co skłania tak wiele osób do blogowania?

Możesz zarabiać

O tym mówi się coraz odważniej. Sposobów na monetyzację jest mnóstwo: banery reklamowe, linki afiliacyjne, posty sponsorowane (a to tylko kilka z nich). Blog może być szansą na dodatkowe parę groszy, a także pracą na pełen etat. Możliwości zarobku są praktycznie nieograniczone. Więcej informacji na ten temat można znaleźć np. w raportach z blogosfery[2].

Możesz pomóc sobie w karierze

Nawet jeżeli nie interesuje cię spieniężanie samego bloga, to nadal może Ci pomóc w rozwijaniu kariery. Blogiem związanym z tematyką pracy zabłyśniesz u rekrutera, pokazując swoją pasję i zaangażowanie w temat. Zwiększasz szansę uznania cię za osobę kompetentną – w końcu zbudowałeś już w sieci wizerunek eksperta.

Działa jako narzędzie marketingowe

Może masz już własną działalność lub zarabiasz w zależności od osiąganych wyników? Blogowanie to świetne narzędzie marketingowe, skupiające ludzi zainteresowanych tematem, czyli potencjalnych klientów.

Ćwiczysz dyscyplinę

Mówi się, że dyscyplina pozwala nam działać, gdy brakuje motywacji. Blog to świetna nauka obowiązkowości. Mało jest aktywności, które równie obrazowo pokazują nam korzyści płynące z systematyczności.

Uczysz się lepiej pisać

Umiejętność pięknego pisania to marzenie ludzi aspirujących na pisarzy – i blog jest świetnym miejscem, by zacząć. Jednak umiejętność jasnego formułowania myśli przyda nam się zawsze, choćby pisząc list motywacyjny czy pracę dyplomową.

Poszerzasz swoją wiedzę

Przygotowując wartościowe treści dla swoich odbiorców, „niechcący” ciągle poszerzamy swoją wiedzę. Przy każdym researchu przed nowym wpisem, surfując po innych blogach, czytając komentarze – rozwijamy się.

Może być odskocznią od rzeczywistości

Blogowanie to czasem po prostu hobby. Nie musimy osiągać z tego żadnych korzyści materialnych. Wystarczy czerpać radość z tworzenia samodzielnie swojego własnego wycinka Internetu.

Poznajesz ludzi

Kto jest czytelnikiem Twojego bloga? Ludzie, których interesują tematy, o których piszesz, czyli tematy, które interesują także ciebie. To solidna podstawa znajomości! Warto też wybrać się na konferencje blogerów, gdzie najłatwiej można poznać innych twórców.

Zalety blogowania to prawdziwy temat rzeka,

zachęcam do uzupełniania listy w komentarzach!

[1] https://wordpress.com/activity/posting/

[2] http://www.blog-media.pl/raport/