Serwer  jest to wirtualna pamięć, miejsce gdzie przechowywane są pliki i inne zasoby potrzebne do działania naszej strony internetowej. Natomiast hosting to usługa udostępniania serwera. Dostawców tego typu usług jest na rynku mnóstwo.. Jaki wybrać hosting? Na co należy zwrócić uwagę?

Chcemy, aby zbudowana przez nas strona działała sprawnie bez zarzutów, dlatego zastanawiając się jaki wybrać hosting powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

– ilość miejsca na serwerze

Musimy przede wszystkim wiedzieć , ile dany hosting zapewnia nam  miejsca na serwerze oraz do czego będzie nam służył. Optymalny serwer powinien mieć minimum 5 GB pojemności wystarczy to do postawienia jednego sporego bloga.

– transfer miesięczny

Jest to istotny aspekt, po pewnym czasie, gdy już nasze strony mają coraz większą ilość wyszukiwań. Gdy transfer miesięczny będzie za mały to albo będzie trzeba zapłacić więcej albo strona przestanie działać, jeżeli nie powiększymy lub odnowimy.

– cpaneljaki wybrać serwer

Inaczej mówiąc panel sterowania:

– jakość obsługi

W razie problemów w ciągu jakiego czasu nam pomogą oraz czy jest obsługa po polsku

– problemy wynikające z konserwacji

Jak wygląda sytuacja z problemami na serwerze, by nasza strona była dostępna jak najczęściej.

– bazy danych

Ile możemy podpiąć baz danych

– domeny

Ile domen możemy podpiąć

jaki wybrać serwer

Ważną kwestią jest  do czego potrzebujemy serwer. Jeśli chcemy zbudować własnego bloga czy też stronę wizytówkową nie jest nam potrzebny wielki serwer. Najlepiej opłacalną opcją w takim przypadku jest wykupienie jego od razu z pakietem narzędzi do tworzenia stron przechwytujących. Mając własną stronę, wskazane jest zbieranie listy mailingowej, dlatego też taki pakiet będzie bardzo opłacalny.

Jest to Getall, gdzie oprócz hostingu masz wiele innych niezbędnych i potrzebnych narzędzi do działania w Internecie. Płatność jest cykliczna – co miesiąc, lub na rok z góry, kwota zależna od wyboru pakietu. Pierwszy miesiąc próbny jest za 9,70 zł – sprawdź.

Kylos.pl – jest to hosting przeze mnie używany od kilku lat. Mam na nim podpięte kilka stron, działają bez zarzutu. Profesjonalny, w dobrej cenie, pojemny, przyjazny i szybko odpowiadający support (24h!), obsługa po polsku, świetny cpanel.

A wybrałeś już swoja domenę?

Hosting zapewnia KYLOS