Zakładając stronę internetową w pierwszej kolejności musisz się zastanowić jaką domenę wybrać.

Domena to adres internetowy, Twoja nazwa, która musi być dobrze przemyślana. Może to być nazwa Twojej firmy, marka,Twoje imię i nazwisko, słowo bądź fraza kluczowa.

Nazwa może Cie wspomagać w pozycjonowaniu, gdy użyjesz słowa kluczowego np.  ubezpieczenia, lub frazę kluczową np. najtańsze-ubezpieczenia.  Stronę możesz również nazwać swoim imieniem i nazwiskiem, aby budować markę osobistą, lub swoją marką bądź nazwą firmy. Ważne jest, aby  adres internetowy był krótki – maksymalnie trzy słowa a jeszcze lepiej gdy są to dwa bądź jedno.A najistotniejsze w nazwie strony jest to, żeby była ona prosta do zapamiętania, ciekawa i przyciągała uwagę.

jaką domenę wybrać

Najlepiej, gdy domena ma końcówkę .pl oczywiście zakładając, że działamy na rynku polskim, Przy zasięgu międzynarodowym wybieramy końcówkę .com lub działając w konkretnym kraju – jego końcówką. Przy zakupie domeny masz pełna ofertę dostępnych końcówek do wyboru.

Darmowe domeny mają dodatkowy przedrostek w nazwie np. nazwa.wordpress.com, nazwa.blogspot.com, nazwa.kylos.pl itp. Nie wyglądają one profesjonalnie, znacznie lepiej, gdy jest to końcówka .pl Poza tym istnieje również zagrożenie, że ktoś przyjmie identyczną nazwę adresu  tylko będzie ona z końcówką np. pl i zainteresowani nami odbiorcy wpisując w przeglądarkę nazwę strony zamiast do nas trafią do konkurencji – a tego byśmy nie chcieli. To jest największy błąd początkujących blogerów, chcą zaoszczędzić na nazwie a w konsekwencji można stracić wiele.  

Czytaj również – Jak wykupić domenę? Instrukcja Video

Gdzie wykupić domenę? 

Jaka domenę wybrać? Wybór dostawcy naszej domeny jest bardzo duży. Chcę zwrócić uwagę na domeny proponowane za 0 zł w pierwszym roku, niestety jest to chwyt,  gdyż  w następnych latach będziemy płacić za nie ok. 150 zł. Dostawca usług z którego ja korzystam  w pierwszym roku wykup domeny kosztuje niecałe 13 zł a w latach kolejnych ok. 84 zł (ceny brutto).  Domeny TV –  Korzystam z ich usług od dawna, mają prosty przejrzysty panel, rewelacyjną wyszukiwarkę dostępności. 

Czytaj również – Jak wykupić domenę? Instrukcja Video

Zatem teraz pozostaje Ci już zastanowić się jaką domenę wybrać i sprawdź od razu jej dostępność: