Myślisz nad stworzeniem własnej strony internetowej? Poszukując informacji, trafiasz na opinie, że najbardziej polecany jest WordPress? Co to jest WordPress? Jakie typy stron można na nim stworzyć? Jakie są jego możliwości ? Jaka jest różnica między wordpress.com a wordpress.org?

Co to jest WordPress?

WordPress to CMS czyli system zarządzania treścią. Dzięki niemu mamy możliwość stworzyć dowolną stronę internetową bez znajomości programowania oraz bez zdolności graficznych. WordPress jest bardzo intuicyjny i niemalże każdy może używając go zrobić stronę internetową oraz dodawać i edytować treści. Ten system jest jednym z najbardziej polecanych.

Jakie typy stron możemy zrobić na WordPress?

Na WordPress jesteśmy w stanie zrobić wiele typów stron. Możemy stworzyć bloga, stronę wizytówkową, streonę firmową prezentującą nasz biznes w internecie, landing page (strona mająca jeden konkretny cel np. zapis na naszą listę mailingową, zbieranie kontaków do potencjalnych klientów, sprzedaż produktu), portfolio (strona z galerią prezentującą nasze możliwości i ofertę), sklep internetowy, platformę kursów online.

Jakie są możliwości WordPressa?

WordPress jest bardo rozszerzalnym narzędziem. Dzięki wtyczkom możemy rozszerzać każdy typ stron o dodatkowe funkcje np. formularz kontaktowy, mapki dojazdu, ikonki do social mediów, funkcje sklepu i wiele, wiele innych opcji. Możliwości jest bardzo dużo.

WordPress ma niedrogie koszty utrzymania. Jest darmowy jednak, żeby strona funkcjonowała potrzebujemy wykupić domenę oraz hosting.

Szeroki wybór motywów z repozytorium WordPress pozwala w prosty sposób zmieniać i dostosowywać wygląd naszej strony. Ogrom motywów jest dostępny bezpłatnie, jest też opcja wykupu bardziej zaawansowanych motywów z innych stron zewnętrznych. Ta strona całkowicie wykonana jest na motywie bezpłatnym.

WordPress jest bardzo popularny przez co możemy znależć wiele informacji w internecie, jeśli podczas robienia strony nadarzy nam się problem i będziemy potrzebować wsparcia.

WordPress jest łatwy w obsłudze. Zarządzamy nim logując się do panelu administratora. Dostępny jest on również w języku polskim.

Obraz simplu27 z Pixabay

Czym różni się wordpress.com od wordpress.org?

Jest znacząca róznica pomiędzy nimi. Artykuł ten dotyczy wordpress.org, instalujemy go samodzielnie na własnym hostingu i podpinamy domenę. Dzięki temu jesteśmy właścicielami swojej strony internetowej. Inaczej rzecz ma się z wordpress.com, gdzie jest to portal na którym zakładasz stronę. nie jesteś jej właścicielem, nie ma możliwości rozszerzeń i np. założenia sklepu. Jeśli chcesz ustawić swój adres strony musisz wykupić jej nazwę (ok.300 zł rok co jest droższe niż wykupienie własnego hostingu i domeny). Jak widzisz różnica jest ogromna.

Chcesz stworzyć własną stronę opartą na WordPress?

Jeśli tak przekonaj się jakie to proste pobierając bezpłatnego ebooka, gdzie przedstawiam instrukcję krok po kroku jak stworzyć własną stronę internetową opartą na opisywanym systemie.

Jak stworzyć stronę www